Hakkımda

akinolgun-profile

Our Approach

Akın Olgun, 1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi, 90’lı yılların ortalarında, siyasi faaliyetlerinden dolayı tutuklandı ve yedi yıl cezaevinde kaldı. 2002 yılında İngiltere’ye yerleşti. Kısa dönem Sabah gazetesi Londra Muhabirliği yaptı. 2009-2015 yılları arasında BirGün gazetesinde köşe yazarı olarak yazı hayatına katılan Olgun, Türkiye siyaseti, devlet şiddeti ve bu şiddetin kurban- larını konu alan yazılar kaleme aldı.
Olgun, BirGün, Cumhuriyet, Yeni Özgür Politika, Gazete Karınca, Gazete Duvar, Jiyan.org, Ara Söz, Bianet, Sendika.org, MedyaBlok, Yeni1Mecra gibi gazete ve haber portallarında düzenli olarak yazdı.
“Adları Saklıdır”, Olgun’un kendi kişisel tarihinin belli bir dönemini irdeleyerek, sorguladığı ve çıkardığı sonuçları kaleme aldığı ilk kitabıdır. Gerçek yaşam hikâyelerini kurgulayarak kaleme aldığı “Ecel Öyküleri” ile yazın hayatına devam etmiş, kimi yazıları ile dağınık şiirlerini bir araya getirdiği, “Karanfil Mevsimi” adlı kitabıyla, yeniden okurla buluşmuştur. Kül Sesleri, Akın Olgun'un ikinci öykü denemesidir. Mekansız ve zamansız olarak kurguladığı öyküleri ile gerçek yaşanmışlıkları ele almıştır.

Our Story

Kitaplar

267254926_tn50_0

Adları Saklıdır

***

ecel-oykuleri20130624163506

Ecel Öyküleri

***

maxresdefault

Karanfil Mevsimi

***